2d-ve-3d-kat-plani-renklendirmesi-mimar-mehmet-karasu

2D ve 3D Kat Planı Renklendirme, Yerleşimi

Mimari görselleştirme, grafik olarak tasarlanmış olan alanı; 2D veya 3D kat planı renklendirme ile gerçeğe yaklaştıracak şekilde görmemizi sağlayan bir yöntemdir.

Bu sayede henüz hayata geçmemiş yapıları, mekânları müşterilere en gerçekçi şekilde tanıtırız. Onlara vadettiğimiz yaşam alanlarını, en azından görsel ve kısmi olarak da; duyumsal olarak da deneyimlemelerine olanak sağlarız. Spesifik olarak renklendirme işlemi ve kat planı yerleşimi hizmeti ile binaların kat planlarını; mimari görselleştirme sayesinde en anlaşılan şekle getiririz.

2D ve 3D kat planı renklendirme işlemimiz; mimar ya da mühendis olmayan ve mimari projeleri okumayı bilmeyen müşterilerimiz içindir. Son derece anlaşılan ve tahayyül edilen sunumlar gerçekleştirmemize imkân verir.

Özellikle hazırladığınız tasarım projesinde kat planlarına; tefrişat (mobilya yerleşimi tasarımı yaptıysak) onları da bilgisayar programlarında renklendiririz. 2D ve 3D olarak mimari görselleştirmesini renklendirmek böylece mümkün olur.

Tasarım ekibimiz, bize ulaştırdığınız kat planı tasarımlarınızı en kaliteli şekilde renklendirir. Planlarda tefrişat uygulandıysa sizinle diyaloğa geçerek, istekleriniz doğrultusunda renklendirme işlemini gerçekleştiririz. Tasarımlarınızın daha canlı ve etkileyici görünmesini sağlar. Tasarım ekibimizle, müşterilerinize çok daha kaliteli ve anlaşılan sunumlar hazırlamanıza yardımcı oluruz.

2D ve 3D Kat Planı Renklendirme Neden Önemlidir?

Tüm mimari tasarım projeleri pek çok çalışma içerir. Özellikle de iç mekân, dış cephe, kat planları gibi pek çok detayı ve objeyi kapsar. Mimari tasarım projelerinin sunumu çok önemlidir. Projenin kabulü ve başarısı açısından hayati bir önem taşır.

2D ve 3D olarak görselleştirilen ve renklendirilen projelerin sunumu müşteriler açısından daha anlaşılırdır. Ayrıca üzerinde değerlendirme yapmaya imkân verir. Ayrıca görsel ve kavramsal açıdan ortak bir dili konuşmaya imkân veren 2D ve 3D mimari görseller, müşterinin beklentilerini, taleplerini daha kolay anlatmasına ve sizi bu konuda doğru bilgilendirmesine yardımcı olacaktır.

2D ve 3D mimari görsellerin; özellikle de 2D ve 3D kat planı görsellerinin renklendirilen hali, satış açısından da birçok avantaj sağlar. Örneğin: bir konut projesinden daire almak isteyen müşteri, 2 ve 3 boyutlu olarak hazırlanan ve de renklendirilen kat planlarını incelerken, satın alma refleksi açısından çok daha motive olacaktır. İnsan görebildiği, sınırları belirlenen, net ve anlaşılan işlere doğal olarak daha çok güvenir.

Bu anlamıyla projenin çok başarılı bir tasarım olması çok önemli olmakla birlikte, nihai amacına ulaşması için sunum başarısı ile de desteklenmesi gerekir. Bu nedenle proje sunumları işin püf noktasıdır. İyi bir tasarımcı projesini kabul ettirmek istiyorsa projesinin sunumunu da en iyi şekilde yapmak durumundadır. Çünkü mimari sunumların başarıya ulaşması tanıtımın başarısı ile doğru orantılıdır.

2D ve 3D Kat Planı Renklendirme Süreci

Projenizin renklendirme süreci için 2D ve 3D kat planı model dosyasını, gerekli ölçüleri, 2 boyutlu el çizimlerinizi bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca dosyalara beğendiğiniz referans örneklerini de ekleyebilirsiniz.

Renklendirme ve render işlemlerinizi, SketchUp, Auto Cad, 3ds Max, photoshop ve Lumion gibi programları kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Firmamız, uzman tasarım ekibi ile projeniz üzerinde istek ve önerileriniz doğrultusunda çalışma yapar. Yerleşim talep ediliyorsa, ona göre renklendirme yapar ve sizin onayınızı aldıktan sonra çıktısını alır ve teslim eder. Bu süreçte tasarımlarınız en yüksek kalitede ve en hızlı şekilde hazırlar, tarafınıza teslim ederiz.

Buraya Tıkla, Mimarını Ara!