dis-cephe-tasarimi-ornegi-karasu-mimarlik-ic-ve-dis-onem-234

Dış Cephe Tasarımı Ve Görselleştirme Hizmeti

Dış cephe tasarımı bir binanın kimliğidir ve binanın niteliği ve değeri açısından çok şey ifade eder. Bu bina eviniz olabilir, bir okul ya da bir hastane ya da bütün bunlardan farklı olarak bir sanat merkezi, bir kongre sarayı türünde spesifik yapılar olabilir. Firmamız, farklı kullanım amaçları ve yapısal özellikleri olan binalarınız için, alanında tecrübeli mimar ve mühendislerden oluşan tasarım takımımızla birlikte dış cephe tasarımı hizmeti vermektedir. Dış cephe tasarımı yaptırmak istediğiniz yapının fotoğraflarını, bulunduğu mevkiyi, binanın kullanım amacını ve hayalinizdeki dış cephe tasarımı hakkında bizlere bilgi verebilecek örnek birkaç bina fotoğrafını bizlere ulaştırmanız, işe başlamamız için yeterlidir. Sonrasında hazırladığımız taslak üzerinden, sizin görüşlerinizle, mimar ve mühendislerimizin tasarım önerilerini buluşturarak arzu ettiğiniz dış cephe tasarımı projesini oluşturuyoruz.

Dış Cephe Tasarımının Önemi

Mimaride binaların kabuğu olarak nitelenen dış cephesinin tasarımı en önemli yapısal unsurlardan biridir. Çünkü binaların dış cephesi, bir yapının yüzüdür ve ilk karşılaşılan mimari özelliğidir. Özgün ve estetik dış cephe tasarımları ile ünlü binalar, sadece mimari açıdan değil ekonomik olarak da binaya değer katar. Hatta aynı değeri çevresine de yansıtır. Birçok konut projesi yalnız iç tasarımı ile değil yapılarının dış cephe tasarımı ile de müşterilerini etkiler. Bu türden projelerin daireleri her zaman ekonomik açıdan diğerlerine göre daha değerlidir. Doğru yapılmış dış cephe tasarımları binanın özgün yapısı ile de uyumludur ve bina hakkında bilgi verir. Farkındalığını arttırır. Şehrin mimari profilini, yapı geleneğini destekler ya da bazen de fark yaratır. 

Binanın fiziki şartları ve iklim özellikleri açısından da önemlidir. Estetik ve mimari uslup özelliklerinin yanı sıra, dış cephe tasarımının binayı dış etkenlere karşı koruyacak özellikte olması büyük önem taşır. İklim özelliklerine, çevresel şartlara uygun olarak tasarlanan dış cephe projeleri, binaların uzun yıllar sağlam ve dayanıklı kalmasının nedenlerinden biridir. Ekibimiz dış cephe tasarımı sürecinde binanın iklim şartlarını, konumunu ve bölgede binanın dış cephesini etkileyecek tüm faktörleri titizlikle etüt edecektir.

Dış Cephe Tasarımını Etkileyen Faktörler

Dış cephesi tasarlanacak olan binanın konumu dâhil, iç mekân tasarımı, kullanım amacı, malzeme niteliği, çevresel unsurlar gibi birçok etken projeyi hazırlama sürecinde rol oynar. Bütün bu detaylar, yaratacağı etkiler ve sonuçları proje tasarımı sürecinde masada olacak ve tasarım ekibimiz bütün bu etkenleri sizinle birlikte en ayrıntılı şekilde değerlendirecektir.

Tasarım ekibimiz bir binanın dış cephesini tasarlarken binanın diğer tüm özelliklerini de göz önünde bulundurmaktadır. Teknik, kültürel ve mimari tercihlerin yanı sıra tasarımı, felsefi anlayış ve psikolojik etkileri açısından da değerlendirip bu yönde özgün fikirler geliştirir. Binanın ruhunu yansıtan, kullanım amacına, temsil ettiği yaşam algısına duyarlı, içinde şekillenen süreci dış kabuğu ile uyumlandıracak şekilde düzenlenmiş dış cephe tasarımı projelerimiz binalarınıza her açıdan değer katacaktır.

Dış Cephe Tasarımlarının Görselleştirilmesi

Tasarım ekibimiz, büyük bir titizlikle hazırladığı dış cephe tasarımı projelerini mimari görselleştirme açısından da en kaliteli şekilde düzenleyip, sunmaktadır. Tüm detayları gerçeğe en yakın şekilde göstermeye özen gösteren ekibimiz, kaliteli render üreterek, sizleri proje hakkında en geniş şekilde bilgilendirmeyi hedefler.

Dijital dünyada yaşanan gelişmeler, tüm branşlara olduğu gibi mimarlıkla ilgili çalışmalara da katkı sağladı. Eskiden mimarlar, tasarladıkları projeye ilişkin detayları ve projenin görünümünü elle çizilmiş olarak veya 2d şeklinde basılmış olarak sunuyorlardı. Şimdi artık dış cephe tasarımlarını 3D teknolojisi ile görselleştiriyoruz. 3D dış cephe tasarım hizmeti sayesinde gerçeğe en yakın şekilde hayat bulan tasarım projeleri, ticari anlamda satışı büyük ölçüde arttırmaya katkı sağlar. 3D mimari görselleştirme, sunumlarda, müşterilerin projeyi daha iyi algılamasına, malzemeleri, dokuları ve objeleri daha net ve ayrıntılı olarak görmesini olanaklı hale getirir.

Buraya Tıkla, Mimarını Ara!