mimari-animasyon-ve-tanitim-filmi-fiyatlari-hizmeti

Mimari Animasyon ve Tanıtım Filmi Hizmeti

Mimari animasyon ve tanıtım, iç ya da dış mekân olarak; binaların, toplu konutların, villa, rezidans gibi farklı yapıların tasarımlarının dijital ortamda modellenmesidir. Modellenen sahnelerin kamera ve obje hareketleri ile animasyonlar şeklinde düzenlenmesidir. Mimari animasyonlar iç mekân ve dış mekân için ayrı ayrı olarak hazırlanır.

Mimari Animasyon İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

Tasarım projesinin tüm ölçülerini içeren taslakları veya teknik çizimleri bize ulaştırmanız gerekmektedir. Devamında tasarım projesinin Google haritalar üzerindeki koordinatlarına veya konumuna bakarız. Öngörülen malzemelerinin ve objelerinin görsellerini bize ulaştırmanız gerekir. Son olarak projenin animasyon filmi için planladığınız senaryosunu bize ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Mimari Animasyon ve Tanıtım Filminin Avantajları

Mimari animasyon ve tanıtım filmlerinin sağladığı en büyük avantaj; inşaatı henüz başlamış projelerin, daha inşaat devam ederken, bitmiş halini en gerçekçi şekilde sunmasıdır. Böylece müşterilere projeyi sunma imkânı vermesidir. Mimari projeler bir hayal satar. Ancak 2D ve 3D mimari görselleştirme süreçlerinin; mimari animasyon ve tanıtım filmi olarak alıcılara sunulması, hayali gerçeğe yaklaştırır. Mimari projelerin tahayyül edilmesini kolaylaştırır. Sunduğu imkânların daha anlaşan hale gelmesini sağlar. Müşterileri, teknik çizimlerin anlaşılması zor sözlü anlatımı ile karşı karşıya bırakmaz. Projenin tüm iç ve dış mekân özelliklerini mimari animasyon ve tanıtım filmi ile müşterilerine sunan bir inşaat firması hem satışını hem de projesine olan güveni ve itibarı arttırır.

İyi Bir Mimari Animasyon ve Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

İyi bir mimari animasyon ve tanıtım filmi hazırlamak, her açıdan profesyonel bir çalışma ve uzmanlık gerektirir. Öncelikle bize ulaştırdığınız tüm taslaklar; proje çizimleri, ölçüler, malzemeler ve objeler, göndermiş olduğunuz örnek referans çalışmaları ile ilgili bilgileri değerlendiririz. Animasyonun alınacağı sahne hazırlanır.

Sahne ne kadar çok detay içerirse hazırlanan animasyon da o oranda kaliteli ve gerçeğe yakın olur. Sahneyi en ince ayrıntılarına kadar işleriz. Modelledikten sonra, kamera açılarını ayarlar, son düzenlemeleri yapar ve en son olarak da render alma sürecine geçeriz. Mimari animasyonların kalitesi ya da gerçeğe yakınlık derecesi diyelim, söz konusu mimari animasyon ve tanıtım videosunun hazırlanma süresiyle de yakından ilgilidir.

Bu işler emek, zaman ve detaylı bir çalışma gerektiren işlerdir. Birkaç günlük çalışmayla hazırlanan basit animasyon videoları vardır. Bazen de çok detaylı ve gerçekçi tanıtım videoları hazırlamak haftalar alır. Bu anlamda, fiyatlandırma yapılırken çalışmanın gerektirdiği profesyonellik, emek ve çalışma süreci göz önünde bulundurulmaktadır.

3D Modelleme Nedir?

Mimari Animasyon aşamalarında 3D modelleme süreci şu şekilde gerçekleşir; Öncelikle 2D olarak hazırlanmış mimari projenin çizimi, 3D görselleştirme yöntemi ile farklı bir modellemeye dönüşür. Gerçeğe en yakın şekilde proje canlandırılır ve renderi alınır. Sonrasında da proje animasyon tasarım ekibi tarafından film haline dönüştürülür ve sunuma hazır hale getirilir. Bu şekilde gerçekleşen sunumda, müşteriler, örneğin bir konut projesinde, kat planlarının içinde, odaları ve diğer yaşam alanlarını gerçekmişçesine algılayarak dolaşabilir, projede tasarlanan konutların ne tür özellikler içerdiğini net olarak görme ve anlama imkânı bulur. Bu süreç ise müşteriyi projenin gerçekliği ve neyi satın alacağı konusundaki merakını tatmin eder. Mimari tanıtım filmlerinin, projelerde satış grafiğini çok hızlı bir şekilde arttırdığı ve müşterinin çok daha kolay bir şekilde ikna edilmesine yardımcı olduğu artık günümüzde bilinen bir gerçektir.

Buraya Tıkla, Mimarını Ara!